top of page

Kosmetyczne must-have faceta. Niezbędnik w męskiej kosmetyczce.


Ze względu na większą ilość testosteronu skóra mężczyzny jest około 25% grubsza i w porównaniu z cerą kobiecą zawiera więcej gruczołów łojowych i potowych -przez to charakteryzuje się większą potliwością i wydziela więcej sebum.


Mimo grubszej warstwy skóry męska cera jest bardziej narażona na otarcia i uszkodzenia spowodowane częstym goleniem. Dlatego pielęgnacja skóry mężczyzny nie powinna być „przypadkowa”.1. ANTYPERSPIRANT

Podstawą codziennej toalety każdego faceta powinno być użycie dobrego (a nawet niezłego) antyperspirantu. Wzmożona aktywność gruczołów potowych sprawia, że pocimy się znacznie mocniej od kobiet, przez co bardziej narażeni jesteśmy na wtopy związane z nieestetycznymi plamami i nieprzyjemnym zapachem.


2. AFTERSHAVE

Codziennym problemem niemal każdego golącego się faceta są podrażnienia po goleniu. Dlatego na męskiej półce w łazience nie może zabraknąć dobrej wody po goleniu, która nie dość, że nie szczypie jest czysty spirytus polany na świeżą, bojową ranę, to jeszcze łagodzi podrażnienia i dba o skórę twarzy.


3. ŻEL DO MYCIA TWARZY

Czy wiedziałeś, że najbardziej wysuszające combo to… woda i mydło? Żeby odwrócić karty, i wysuszanie zmienić na nawilżanie, wystarczy zastąpić mydło dedykowanym żelem do mycia twarzy. Mała rzecz, a wyprysków, zaskórników i zanieczyszczeń na twarzy od razu mniej!


4. SZAMPON DO WŁOSÓW

Zwiększona ilość testosteronu sprawia, że męskie włosy wymagają specjalnej pielęgnacji - są bowiem narażone na wypadanie i łamanie bardziej od kobiecych, a wzmożona produkcja sebum naraża skórę głowy na przetłuszczanie i powstawanie łupieżu. Dlatego szampon dedykowany męskim włosom powinien dobrze oczyszczać, a jednocześnie nawilżać.


5. KREM LUB OLEJEK DO BRODY

Piękna broda to zadbana broda. Dlatego każdy szanujący się brodacz powinien nie tylko dbać o długość swojej brody, ale również o jej kondycje. Balsam do brody powinien nie tyle dbać o włos, ale przede wszystkim o skórę twarzy pod brodą.


Jakieś braki na kosmetycznej półce? Chłopie, uzupełnij swoją kosmetyczkę tutaj.


Comments


bottom of page